Jak wybrać halkę idealną?

Niegdyś kobiety traktowały ją jak podstawę swojej garderoby. Czasy się zmieniły i o halkach na pewien czas totalnie zapomniano, ale na szczęście styliści ponownie przypomnieli sobie o ich działaniu i zdolności do szybkiego modelowania sylwetki. To właśnie ten typ odzieży sprawdza się najlepiej pod obcisłymi sukienkami. Warto więc pokusić się o zakup przynajmniej jednego jego podstawowego modelu, wybierając go przy pomocy poniższych zasad.

Krok 1 – wybór materiału

Tutaj wariantów jest naprawdę sporo. W zależności od materiału zmianie ulegnie na pewno cena wyrobu, tak więc każdy znajdzie tu spokojnie coś dla siebie. Najbardziej luksusowe egzemplarze wykonuje się z jedwabiu. Oczywiście prawdziwego oryginalnego jedwabiu o przewiewnej i przyjemnej w dotyku strukturze. Opcją bardziej budżetową jest wiskoza. Pod wieloma względami przypomina ona jedwab, bo też świetne przepuszcza powietrze i jest lekka oraz przewiewna, ale różnica jest taka, że kosztuje znacznie mniej, co dla wielu osób będzie mieć jednak znaczenie.

Jeżeli natomiast kupuje się halki z myślą o noszeniu ich pod nieco grubszymi ubraniami, czyli np. swetrowymi sukienkami wykonywanymi z wełnianej dzianiny, śmiało można pokusić się o wybór jedwabnej satyny albo jakiegoś imitującego ją syntetyku.

Krok 2 – ustalenie kroju

Halka musi być odpowiednio dopasowana do ciała. Powinna być wręcz obcisła (zdecydowanie lepiej jeżeli będzie ciut za mała niż nawet odrobinę za duża), bo tylko w takim wydaniu zdoła skutecznie wymodelować sylwetkę. Klasyczny prosty fason przypominający bieliźnianą sukienkę na ramiączkach, kończącą się mniej więcej w górnej części ud, sprawdzi się w każdej sytuacji, gdyż będzie pasować do absolutnie wszystkich typów sukienek.

Czasem jednak te „uniwersalne” wybory nie są wcale najlepsze. Chcąc dopasować halkę do konkretnej sukienki, trzeba zwrócić uwagę na typ tej sukienki. Jeżeli ma ona głęboki dekolt, halka także powinna go posiadać, aby jej górna część nie była widoczna pod kreacją. Mając w planach założenie obcisłej sukienki typu maxi warto poszukać natomiast nieco dłuższej halki (https://www.gorteks.com.pl/pol_m_Bielizna-modelujaca_Rodzaje_Halki-527.html), sięgającej nawet linii kolan bądź dochodzącej do połowy łydki.

Krok 3 – wybór koloru

Tutaj akurat sprawa jest dość prosta. Teoretycznie różnych opcji kolorystycznych nawet w tym przypadku jest sporo, jednakże najlepszym wyborem zawsze okaże się cielisty beż. Halka powinna zostać zgrana z naturalnym odcieniem skóry. Dzięki temu nie będzie odznaczać się na ciele i śmiało można będzie ją założyć nawet pod idealnie białą sukienkę.