Znaczenie koszulki termoaktywnej podczas treningu

biała Koszulka męska kompresyjna Under Armour Hg Longsleeve

Podczas uprawiania sportu, organizm wydziela większą niż zwykle ilość potu. Krew zaczyna szybciej krążyć w żyłach, a temperatura ciała wzrasta. Ważne, aby zapewnić mu odpowiednią regulację cieplną. W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiednią odzież. Powinna być nie tylko wygodna i zapewniać pełny zakres ruchów, ale również spełniać dodatkowe funkcje termoizolacyjne, które w dużym stopniu ułatwiają przebieg aktywności fizycznej. W szafie każdego sportowca nie powinno zabraknąć koszulek termoaktywnych.

Koszulki termoaktywne oraz ich zadania

Kiedyś biegało się w bawełnianym T-shircie. Dziś jest to nie do pomyślenia. Bawełniana tkanina przesiąka potem, organizm szybko się wychładza, co może grozić późniejszym przeziębieniem. Koszulka termoaktywna pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci – ciało w trakcie i po ćwiczeniach jest ciepłe, ale nie mokre. W dużej mierze poprawia to komfort treningu. Może stanowić jedyną, górną warstwę, być przykryta bluzą lub kurtką, albo zastępować klasyczny sportowy T-shirt. Koszulka termoizolacyjna wykonana jest głównie z poliestru, czasem z domieszką elastanu. To hit ostatnich lat i must have dla tych, którzy w ciągu tygodnia nie szczędzą sobie sporej dawki ruchu!

Skuteczna ochrona na każdą porę roku!

Koszulki wykonane z materiałów o dużej oddychalności są elastyczne. Mają bliski kontakt z ciałem, mocno do niego przylegają, zapewniając pełną swobodę ruchu. Występują w różnych wariantach – te na ramiączkach są w sam raz na lato, modele z krótkim rękawem idealnie nadają się również na chłodniejsze okresy. Nawet zimą wybierają je narciarze i snowboardziści. Tworzą warstwę ochronną dla ciała, doskonale zabezpieczając je przed mrozem.

Koszulki termoaktywne dostępne są w wielu miejscach: sklepach sportowych, odzieżowych oraz internetowych platformach sprzedażowych.