Ołówkowa, czy rozkloszowana – jakie spódnice najchętniej noszą panie na co dzień?

rozkloszowana spódniczka w kwiaty

W wielu kobiecych garderobach można znaleźć zarówno ołówkowe, jak i rozkloszowane spódnice. Zdarzają się również fanki spódnic bardzo krótkich, jak i modnych obecnie – spódnic asymetrycznych (z krótkim przodem i dłuższym tyłem). Można także od czasu do czasu na ulicach spotkać panie w spódniczkach plisowanych lub kopertowych. Które eleganckie spódnice są najpopularniejsze? Gdzie można znaleźć największy wybór spódniczek? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Eleganckie spódnice na co dzień

Tak naprawdę na co dzień panie mogą chodzić we wszystkich przytoczonych na wstępie spódniczkach. Każda z nich bowiem nadaje się do tego, by pójść w niej na spotkanie biznesowe, do pracy, na lunch ze znajomymi, jak i na randkę z mężem. To, czy konkretna spódniczka jest elegancka, czy też nie, zależy przede wszystkim od materiału, z którego została wykonana. Zdarzają się bowiem spódniczki plisowane lub rozkloszowane stworzone z naprawdę kiepskich, sztucznych tkanin. Skutkuje to tym, iż źle się układają na kobiecych sylwetkach, a po kilku miesiącach częstego użytkowania nadają się niestety do wyrzucenia. Warto więc zwracać szczególną uwagę na to, z jakiej tkaniny dany model powstał. Czasami bowiem warto wydać więcej na konkretny model i mieć pewność, że dana rzecz posłuży paniom naprawdę długo.

Kolor, wzór, detale

Bardziej eleganckie modele spódnic przeważnie można znaleźć w sklepach odzieżowych w jednolitych kolorach. Bardzo rzadko w sieciówkach panie kupią ołówkową spódniczkę, na której będzie się znajdował ciekawy roślinny lub zwierzęcy motyw, choć zdarzają się też wyjątki, tak jak spódnice damskie eleganckie na tej stronie, gdzie wśród modeli znajdziemy zarówno klasyczne i utrzymane w jednolitych barwach, jak i bardziej urozmaicone – z motywami kwiatowymi, zwierzęcymi i inne. Często w sieciówkach za to więcej jest spódnic rozkloszowanych w oryginalnych printach. W tym sezonie za to niezwykle modne są kolorowe spódnice. Młode dziewczyny chętnie rezygnują z granatowych, czarnych i brązowych spódniczek na rzecz barwnych rzeczy, w których dominuje róż, fiolet, fuksja oraz pomarańcz. Odważne panie wybierają rozkloszowane spódnice do połowy łydki, na których widnieją ciekawe napisy lub dodatki w 3D (kwiatki, gwiazdki, pióra, frędzle).