Oxfordy, czyli buty, które znajdą miejsce w szafie kobiety i mężczyzny

klasyczne oxfordy dla mężczyzn

Niektóre pary uwielbiają ubierać się w podobnym stylu. Jest to dla nich jakiś rodzaj manifestacji uczucia, albo zwyczajnie przyciągnęło ich do siebie to, że cenią podobny sposób kreowania swojego wizerunku. Dla wielu ludzi dodatki najwyższej jakości, wykonana jest z doskonałej skóry, to kwintesencja dobrego smaku, którym dopełniają swoje codzienne stylizacje. Właśnie takie pary powinny wspólnie zaopatrzyć się w piękne buty jakimi są oxfordy. Jeżeli jeszcze nie znają takiego modelu, najwyższa pora to nadrobić, bo właśnie teraz w sklepach pojawia się ich coraz więcej.

Oxfordy czyli buty uniwersalne

W modzie dobre jest to co uniwersalne. Pewne rzeczy świetnie funkcjonują zatem zarówno w wydaniu męskim, jak też w wydaniu kobiecym. Mowa tu chociażby o skórzanych kurtkach o kroju ramoneski, o beżowym trenczu, albo filcowym kapeluszu. W przypadku butów z pewnością w taki sposób można mówić o klasycznych oxfordach Patine. Ten model butów uwielbiają mężczyźni, szczególnie ci, którzy cenią w swoim wizerunku odrobiną elegancji. Panie również nie są dłużne i chętnie noszą oxfordy, a robią to nie tylko tak zwane chłopczyce. Bo chociaż to buty wywodzące się z męskiej szafy, można świetnie uzupełnić nimi długie spódnice, powłóczyste sukienki w kwiaty, albo krótkie falbaniaste mini, które zakłada się do obszar tego swetra z warkoczami. To właśnie w ten sposób ubierają się nowoczesne kobiety, które nie stronią od dodatków w trochę męskim stylu.

Na co zwrócić uwagę wybierając parę butów oxfordów

Jeżeli kupuje się tak klasyczne buty, naprawdę trzeba postawić na jakość. Warto pomyśleć, że to inwestycja na długie lata, dlatego też nie ma sensu kupować butów ze skóry ekologicznej. Ten model nigdy nie wyjdzie z mody, bo już teraz ma bardzo długą historię funkcjonowania w niej. Wybierając klasyczną parę w kolorze czarnym, do swojej garderoby wprowadza się buty na wiele sezonów.