Koszule męskie wizytowe – na różne męskie sylwetki

Wybierając koszule wizytowe Dstreet trzeba skupić się na kilku podstawowych kwestiach. Ważny jest rzecz jasna materiał, ale równie istotny jest krój. Eleganckie koszule można kupić w wersjach regular fit i slim fit. Na jakie się zdecydować w zależności od sylwetki?

Sylwetka trójkąta lub ołówka – na jaką koszulę wizytową się zdecydować?

Sylwetka trójkąta uważana jest za ideał męskich kształtów, dlatego dopasowanie do niej koszuli nie będzie stanowiło żadnego problemu. Oczywiście należy pamiętać by nie była zbyt obszerna, ale była w odpowiednim rozmiarze. Rozchodzące się guziki nie wyglądają dobrze i sprawiają, że strój wygląda dość niechlujnie. Najlepsze do takiej sylwetki będą koszule męskie slim fit, które doskonale podkreślą ładnie zarysowaną linię ramion, a także szczupłą talię. Sylwetka ołówka to dość chłopięca budowa ciała. Charakteryzuje się równą linią talii i ramion. Do takiej sylwetki również można dopasować koszulę slim fit. Warto wybrać również marynarkę z pagonami, która nada sylwetce bardziej muskularnych proporcji.   

 

Sylwetka gruszki i jabłka – jakie koszule wizytowe sprawdzą się przy takich budowach ciała?

 

Sylwetka gruszki u mężczyzn charakteryzuje się w gruncie rzeczy tym, co i u kobiet. Mamy tu więc do czynienia z masywnymi udami i pośladkami i stosunkowo szczupłą i równą linią ramion i talii. Przy tej sylwetce można zdecydować się zarówno na krój slim fit, pamiętając o dopasowaniu rozmiaru, tak by materiał się nie rozchodził lub regular fit, w którym to koszula ma prosty krój i nie zwęża się ku dołowi. Drugi rodzaj koszuli sprawdzi się również u panów o sylwetce jabłka, których cechą charakterystyczną jest wydatny brzuch.

 

Dopasowanie koszuli do sylwetki nie jest trudne jeśli pamięta się o podstawowych zasadach. Warto również wybierać ciemniejsze odcienie marynarki w przypadku panów, którzy chcą wyszczuplić optycznie swoją sylwetkę. Intensywna barwa koszuli raczej nie odwróci uwagi od mankamentów i nie jest przeznaczona na każdą okazję. Lepiej zdecydować się na klasyczne białe koszule lub pastelowe barwy, które najlepiej sprawdzają się na szczególne okazje.