Jakie rękawice ocieplane wybrać do pracy?

Jakie rękawice ocieplane wybrać do pracy

Chłodne dni to konieczność dostosowania noszonej odzieży do panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Szczególną uwagę należy na pewno zwrócić na odzież roboczą, która poza tym, że ma zapewniać ciepło, to jeszcze musi odpowiednio chronić życie i zdrowie. Elementami wchodzącymi w ekwipunek pracownika w chłodne dni powinny na pewno być rękawice robocze zimowe.

Jak dobrać zimowe rękawice do pracy?

Rękawice robocze zimowe powinny odpowiednio chronić ręce nie tylko przed zimnem. Pracownicy, którzy na co dzień wykorzystują w pracy rękawice, na chłodne dni powinni wybrać ten sam typ, tylko z odpowiednim ociepleniem. Zazwyczaj jest to po prostu odpowiednia warstwa ocieplenia, która jest wszyta wewnątrz rękawic, aby poza ochroną zapewniać ciepło. Szczególnie jeśli ktoś pracuje na zewnątrz, także zimą, zakup odpowiednich rękawic jest niezwykle ważny. Dłonie bowiem są narażone na zimno i niezwykle szybko można nabawić się nieprzyjemnych odmrożeń. Obowiązek zapewnienia odzieży roboczej spoczywa na pracodawcy, i w okresie zimowym powinien on zaopatrzyć swoich pracowników nie tylko w ciepłe spodnie czy kurtki, ale również czapki czy też właśnie odpowiednie rękawice ocieplane.

rękawice robocze zimowe czarno białe

Rozmiary rękawic zimowych

Wybierając rękawice ocieplane należy zwrócić uwagę na ich wielkość. Decydując się na zakup modelu w takim samym rozmiarze może bowiem okazać się, iż zastosowane wewnątrz nich ocieplenie nieco zmniejsza  przestrzeń wewnątrz i tym samym uniemożliwia wykonywanie prac. Ponadto zbyt małe rękawice będą uciskać dłonie, blokując odpowiedni przepływ krwi. To zaś może prowadzić do odmrożeń, nawet pomimo znajdującej się wewnątrz rękawic warstwy ocieplającej. Warto więc przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnych modeli i rozmiarów powinno się je przymierzyć, aby uniknąć tego typu sytuacji i tym samym przestojów w pracy.