Jak wybierać sukienki do pracy, by świetnie się prezentować?

sukienki do biura

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w pracy obowiązuje określone dress code. Oczywiście, można wskazać na kilka kwestii, związanych ze specyfiką pracy, które będą ten dress code nieco różnicować, jednak w dużej mierze, obowiązują takie same zasady. Panie podczas wykonywania swoich obowiązków powinny być skromne, a jednocześnie powinny one się prezentować w wyjątkowo elegancki sposób. Mimo wszystko, kobiety nie chcą rezygnować z sukienek, gdyż to one dodają nam niekwestionowanego uroku. Jak więc wybierać sukienki do pracy, by wyglądać ja przysłowiowy milion dolarów?

Sukienki do pracy- jaka powinna być ich idealna długość?

Sukienki do pracy to dość specyficzny element garderoby. Z pewnością panie mają w pamięci to, że obowiązują ich określone zasady, co do komponowania swoich pracowniczych stylizacji. Dzień spędzony w biurze jednak może upłynąć w wygodnej i komfortowej sukience, która z pewnością doda paniom pewności siebie i wydobędzie z nich zdecydowanie wszystko to, co najlepsze. Wobec tego, sukienki do pracy powinny posiadać odpowiednią długość, która pozwoli paniom na wyeksponowanie nóg, ale jednocześnie nie naruszy obowiązującego w firmie dress code’u. Warto więc pamiętać o kilku, podstawowych zasadach jakie obowiązują podczas wyboru długości sukienki do pracy. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • sukienki do pracy nie powinny zbyt wiele odsłaniać- mowa tu o tym, że w tym przypadku absolutnie nie jest wskazana sukienka mini, czyli taka, która odsłania połowę uda.
  • bezpieczna długość sukienki do pracy to midi- mowa tu o sukienkach, które sięgają za kolano lub do połowy jego długości.
  • sukienki do pracy mogą również sięgać przed kolano- niemniej jednak nie powinny one odsłaniać ud.

Kobiety wybierając swoje sukienki do pracy powinny więc pamiętać o tym, że w tej kwestii to długość jest jednym z ważniejszych parametrów. Sukienki midi sprawdzają się idealnie, gdyż są one wyjątkowo eleganckie, a jednocześnie nie odsłaniają zbyt dużo.

sukienki do biura

Sukienki do pracy i ich dekolt

Kolejną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę podczas wyboru sukienki do pracy, jest nic innego jak ich dekolt. Panie powinny pamiętać, że w tym momencie eksponowanie ramion, piersi czy obojczyków nie jest zbytnio wskazane. Wynika to głównie z faktu, że będą one tym samym mogły skupić na sobie zbyt wielką uwagę, czy po prostu będą się zbytnio wyróżniały na tle innych pracowników. Jak łatwo można się domyślić, takie rozwiązanie nie będzie zbyt korzystne. Panie powinny pamiętać, że sukienki do pracy powinny chwytać za serce swoją elegancją i skromnością, a nie względną ekstrawagancją. Warto więc o tym pamiętać, że głębokie dekolty i mocne wycięcia na plecach w tym wypadku są wysoce niewskazane. Jeśli panie nie mogą zdecydować się na tradycyjne, okrągłe dekolty lub dekolty w karo, które oczywiście nie powinny być zbyt głębokie, wówczas mogą postawić na sukienki do pracy z dekoltami w łódkę. Z pewnością będą się one świetnie prezentować i dodawać każdej kobiecie uroku i wdzięku.