Jakie krótkie spodenki męskie wybrać w obecnym sezonie?

Jeszcze kilka lat temu na półkach sklepowych dominowały kolorowe spodenki męskie dla surferów albo klasyczne szorty sportowe. W dzisiejszych czasach sytuacja nieco się zmieniła, dlatego też warto dowiedzieć się, które modele są w modzie i na jakie kreacje warto postawić, aby prezentować się stylowo w każdej sytuacji.

Jakie spodenki wybrać?

W chwili obecnej w cenie jest przede wszystkim prostota i minimalizm w każdej postaci. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że warto postawić na krótkie spodenki męskie, które wzorowane są na zwykłych chinosach. Jeżeli chodzi o samą kolorystykę, to tak naprawdę jest to kwestia gustu. Najbezpieczniejszym wyborem dla większości osób będą jednak beżowe spodenki, które pasują do wielu stylizacji. W sezonie letnim najlepiej sprawdzą się naturalne tkaniny. Mowa tutaj między innymi o spodniach wykonanych z lnu, wełny albo bawełny.

Jaka długość?

Krótkie spodenki męskie nie powinny być za krótkie, ani za długie (zobacz). Kilka lat temu rekordy sprzedaży biły spodenki o długości 3/4. W obecnym sezonie warto omijać je szerokim łukiem. Modele tego typu niestety zaburzają proporcję całej sylwetki i nie prezentują się zbyt okazale. Uważać muszą przede wszystkim osoby dość niskie. Jeżeli chodzi o sam komfort, to najlepszym wyborem będą spodenki do połowy łydki. Bardzo krótkie spodenki nadają się jedynie na plażę, ale na co dzień warto poszukać nieco dłuższych modeli.