Jak wybrać odpowiednie buty ASICS?

Buty ASICS to japoński produkt znany na całym świecie wszystkim miłośnikom sportu, a przede wszystkim osobom, które regularnie biegają. Ze względu na popularność marki na rynku dostępnych jest wiele modeli obuwia. Jak więc wybrać buty dopasowane do swoich potrzeb i możliwości?

Dla początkujących

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, powinny sięgnąć po obuwie uniwersalne, które sprawdzi się zarówno przy wolnym bieganiu, jak i przy szybszych treningach. Wśród takiego obuwia można wyróżnić ASICS FuzeX, czyli jeden z podstawowych modeli o umiarkowanej amortyzacji, który dzięki dostosowaniu zarówno do szybkiego, jak i wolnego biegania, sprawdzi się w przypadku osób, które jeszcze nie określiły swoich preferencji treningowych.

Buty ASICS na trening

W przypadku wykonywania określonych treningów, buty ASICS powinny być dobrane tak, by zapewniały jak największe bezpieczeństwo i komfort podczas aktywności fizycznej. Jednym z popularnych modeli są ACISC Gel-Nimbus, czyli buty o dużej amortyzacji odpowiednie do długich dystansów i umiarkowanego tempa biegania. Buty o mniejszej amortyzacji, które stanowią kompromis pomiędzy pokonywaniem szybkich odcinków, a przemierzaniem w umiarkowanym tempie długich dystansów są ACISC Gel-Pulse. Do biegania w terenie najlepiej wybrać z kolei buty ASICS Gel-Sonoma, które pozwalają na zachowanie stabilności nawet w błocie, na skałach czy śliskim podłożu. Są więc odpowiednie dla osób, które rzadko biegają na utwardzonych nawierzchniach.