Czym kierować się podczas zakupu klapek?

Różowe zdobione klapki Crystal Water

Mogłoby się wydawać, że zakup klapek to banalne zadanie. Należy jednak pamiętać, że znalezienie modelu efektownego, a zarazem trwałego i wygodnego nie jest takie proste. Najważniejsze jest to, aby buty przetrwały w doskonałym stanie cały sezon, a nawet dłużej. Zakup obuwia, które po kilku tygodniach będzie nadawać się do wyrzucenia kompletnie nie ma sensu. 

Standard wykonania


Dobrze wykonane buty klapki na lato będą praktyczne, a jednocześnie atrakcyjne pod względem wizualnym. Jest to szczególnie ważne w przypadku zakupu modelu, który posiada liczne zdobienia np. wykonane z połyskujących diamencików. Każdy, nawet najmniejszy szczegół powinien być perfekcyjnie wykończony. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, aby po wizycie na plaży buty nadal prezentowały się tak, jak w momencie zakupu. Każdy defekt sprawia, że nie będą one wyglądać już tak dobrze, jak na początku. Im solidniej wykonane klapki, tym dłużej posłużą. Czasami lepiej zapłacić jest kilkanaście, czy też kilkadziesiąt złotych więcej.

Komfort użytkowania


Ciężko jest w momencie zakupu przewidzieć, czy buty będą komfortowe, czy też nie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że najtańsze tworzywa sztuczne mogą powodować odparzenia i odciski. Mowa tutaj o np. modelach gumowych. Wybierając klapki damskie warto zwrócić uwagę, czy posiadają one miękką wyściółkę, która będzie chronić przed dyskomfortem. W pierwszej kolejności należy więc sprawdzić, z jakich materiałów wykonany jest dany model. Jest to o wiele ważniejsze, niż niska cena. Podeszwa powinna być elastyczna, a jednocześnie trwała.