Co dobry płaszcz męski posiadać powinien?

Płaszcz męski skrojony na miarę potrafi zadać szyku i dodać noszącemu go mężczyźnie powabu oraz pewności siebie. Gdy użytkownik z kurtki przerzuca się na płaszcz, to niewątpliwa oznaka tego, że stał się dojrzałym i świadomym trendów modowych mężczyzną. Panuje zresztą przekonanie, że każdy prawdziwy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie płaszcz męski z prawdziwego zdarzenia, niekoniecznie w bardzo oficjalnej odsłonie. Płaszcze są różne, zarówno pod względem koloru, długości, jak i fasonu, lecz istnieją pewne niezmienne cechy, które sprawiają, że dany model spełni nasze oczekiwania.

Kwestia dopasowania

Optymalnie dopasowany płaszcz jest niczym druga skóra. W żaden sposób nie obciąża, nie krępuje ruchów, dając pełną swobodę, nawet, gdy jesteśmy zmuszeni pobiec z werwą za uciekającym autobusem. Rękawy nie powinny być zbyt krótkie, zwłaszcza, jeśli podniesiemy nagle rękę. Poza tym, płaszcze męskie powinny być także idealnie dopasowane w barach, by zapewniały przestrzeń potrzebną na grubszy sweter i pozwalały na swobodne zapięcie bez wstrzymywania oddechu. Podczas przymierzania płaszcza, warto więc nieco w nim poskakać, czy powymachiwać rękami. Dobrze jest również, gdy okrycie wierzchnie posiada dużą ilość kieszeni i zakamarków, w których można przechowywać portfel, czy chusteczki higieniczne.

 

Prawidłowa ochrona termiczna

 

Płaszcz męski (https://dstreet.pl/pol_m_Odziez-Meska_Okrycia-wierzchnie_Plaszcze-816.html) kupuje się zazwyczaj na okres jesienno-zimowy, który jest stosunkowo długi i może zaskoczyć szeroką amplitudą temperatur. Płaszcz nie może zatem być zbyt cienki ani wykonany ze zbyt grubego, nieprzepuszczającego powietrza materiału. Dobrym wyborem jest np. wełna, która świetnie sprawdza się w różnych warunkach atmosferycznych. Z kolei wszelkiego rodzaju surowce syntetyczne mogą powodować nadmierne przegrzewanie organizmu, ponieważ nie są w stanie zapewnić odpowiedniej wentylacji. By każdorazowo czuć się komfortowo w swoim płaszczu, warto więc zwracać uwagę na rodzaj materiału, z którego odzież została wykonana.