Zmiany w modzie męskiej na przestrzeni ostatnich lat – joggers

męskie joggersy

Na przestrzeni ostatnich kilku lat doszło do niemałych zmian, które dotyczą mody męskiej. Wiele z nich doprowadziło do tego, że powstały między innymi spodnie joggers męskie.

Czym są spodnie joggery?

Spodnie joggery są niejako połączeniem jeansów oraz spodni dresowych. Uszyte są głównie z jeansu lub dzianin. Jako dodatkowy składnik tkanin na joggery niemal obowiązkowo występuje elastan, zapewniający rozciągliwość materiału.

Joggers’y w odróżnieniu od klasycznych jeansów nie posiadają klasycznego zapięcia w pasie. Zamiast niego mamy gumę lub ściągacz ze sznurkiem. Podobnie nogawki zakończone są ściągaczami.

Joggery zdecydowanie nadają się do ubrania wtedy, kiedy potrzebujemy zachować w miarę oficjalny i casualowy look, ale jednocześnie potrzebujemy, aby nasze ubranie zapewniało maksymalnie dużą swobodę ruchów.

Co doprowadziło do powstania joggersów?

Główną zmianą w modzie, jaka spowodowała, że joggery w ogóle się pojawiły, było odejście od klasycznych i szerokich nogawek w jeansach. Zmiana ta zachodziła mniej więcej od końca lat dziewięćdziesiątych do mniej więcej 2008 roku.

Kolejnym czynnikiem była popularyzacja dresów, do tego, aby w nich chodzić w najprzeróżniejsze miejsca. Wpływ miał na to między innymi nowy (modny) fason dresów. Nowe dresy z wąskimi nogawkami, były w pewnym momencie krzykiem mody.

Na popularność joggersów wpłynął jeszcze jeden czynnik. W modzie kobiecej bardzo popularne stały się legginsy. Noszenie ich bez spódnicy niekoniecznie było jednak zgodnie z zasadami. W odpowiedzi na zapotrzebowanie powstały joggery.