Wyprawa w góry – czy warto sięgać po plecak Deuter?

plecaki deuter

Jedną z najpopularniejszych marek na rynku ekwipunku turystycznego jest niemiecka firma Deuter, która posiada bogatą ofertę plecaków turystycznych, toreb oraz śpiworów. Wiele osób zastanawia się, czy warto zaufać temu producentowi. Niektórzy sądzą, że popularność nie zawsze idzie w parze z jakością. Zatem jaka jest prawda? Czy niemiecka firma to dobry wybór na podróż?

Plecaki Deuter – sprawdzona trwałość oraz wysoka jakość

Firma Deuter jest liderem jeśli chodzi o produkcję plecaków turystycznych i nie bierze się to bez przyczyny. Charakterystyczne logo niemieckiego producenta spotkać można niemal na każdym większym szlaku. Plecaki różnią się w zależności od aktywności, do jakiej są przeznaczone. Posiadają inne pojemności, wykonane są z innych materiałów, a także mają inny system nośny i liczbę kieszeni. To pozwala na idealne dopasowanie plecaka do konkretnej aktywności. Plecaki sportowe czy specjalne plecaki na rower to małe gabaryty pozwalające na przenoszenie mniejszej liczby rzeczy. Inaczej ma się to już z plecakami przeznaczonymi na większe wyprawy, te mogą osiągać już ładowność nawet do powyżej 80 litrów. Jednymi z najpopularniejszych modelów męskich plecaków Deuter są te dopasowane do wspinaczki, które cechują się bardzo wytrzymałą konstrukcją oraz niezwykłą niezawodnością w trudnych warunkach, przez co miłośnicy gór mogą bardzo sprawnie pokonywać kolejne etapy wspinaczki. Innym typem są plecaki trekkingowe, które przeznaczone są na długie wycieczki. Wyposażone są w system nośny bazujący na panelach, które wykonane są ze specjalnej pianki umożliwiającej cyrkulację powietrza przy plecach.

plecaki deuter

Deuter – historia marki

Niemiecka firma znana jest z wielkiego doświadczenia. Powstała powiem w 1898 roku w miejscowości Augsburg-Oberhausen. Na początku były to tylko torby i worki na listy oraz wynajem namiotów, lecz ponad 30 lat później wprowadzono na rynek specjalnie przygotowany plecak do wspinaczek górskich. Kolejne lata to ogromne sukcesy w produkcji nowych modelów tego typu plecaków, co nadało marce duży prestiż i ogromną popularność na całym świecie.