Wygodna i ciepła bluza z kapturem

Jesień to sezon zwiększonej zachorowalności. To dlatego warto szczególnie dbać o to, co się nosi i w tym okresie postawić na ciepłe i wygodne ubrania, które skutecznie ogrzeją organizm i zapobiegną infekcjom.

Wśród najchętniej wybieranych ubrań w tym sezonie, z całą pewnością jest bluza z kapturem. Kaptur skutecznie chroni bowiem przed deszczem oraz wiatrem, a sama formuła bluzy sprawia, że ciepło zostaje zachowane wewnątrz.

Jaką bluzę z kapturem wybrać w tym sezonie?

Z całą pewnością lepiej postawić na bluzy wciągane przez głowę. Są one znacznie cieplejsze, niżeli ich odpowiedniki z suwakiem, przez który może uciekać ciepło. Warto zwracać szczególną uwagę na to, z jakiego materiału wykonana jest bluza. Jesienią i zimą najlepiej wybierać te, które wykonane są z bawełny lub posiadają domieszki bardziej szlachetnych materiałów.

 

Z czym można łączyć bluzę?

Bluza z kapturem tak naprawdę sprawdzi się doskonale w wielu różnych stylizacjach. Świetnie będzie wyglądać w połączeniu z dopasowanymi jeansami, jak i noszona do spódniczek, czy sukienek. Połączenie bluzy z sukienką jest ostatnio bardzo pożądane i chyba każdemu kojarzy się z typowo miejskim stylem. Jest to bardzo wygodne zestawienie, które sprawdzi się, zarówno na co dzień, jak i na weekendowy wyjazd. Warto mieć w swojej szafie przynajmniej jedną tego typu bluzę, która sprawdzi się w wielu unikatowych połączeniach oraz stylizacjach.