Wiosenny męski płaszcz – co trzeba o nim wiedzieć?

Klasyczne płaszcze wiosenne męskie powinny znaleźć się w szafie każdego pana, który chce uchodzić za modnego i eleganckiego. Sprzyjająca pogoda wiosenna zachęca do różnych aktywności na świeżym powietrzu, jest to także czas na romantyczne randki, śluby. We wszystkich tych okolicznościach przyda się na pewno płaszcz męski wiosenny tego typu – https://dstreet.pl/plaszcze-meskie-wiosenne

Męskie wiosenne płaszcze – jakie mogą mieć fasony?

Wybierając odpowiedni płaszcz dla mężczyzno powinno się zwrócić uwagę  na kilka czynników. Po pierwsze jest to materiał. Najlepszym wyborem są płaszcze, które uszyte są z kaszmiru, z wełny owczej albo wielbłądziej. Męski płaszcz, wykonany z kaszmiru, jest niezwykle miękki i elegancki. Warto zwrócić uwagę na wykończenia, które  powinny być starannie wykonane, z dbałością o szczegóły. Taki płaszcz pasować będzie na wszystkie eleganckie okazje. Bardzo ważna jest również podszewka, która powinna być wykonana z naturalnego materiału, zapewniającego swobodną cyrkulację powietrza. Popularne są płaszcze jednowarstwowe, bez podszewki.

Istotna jest także odpowiednia długość tych okryć. Powinno się je dopasować przede wszystkim do sylwetki. Pamiętać należy także, aby płaszcz zakrywał całkowicie pośladki, zwłaszcza wtedy, kiedy pod spodem jest garnitur. Poły marynarki powinny być zakryte również całkowicie.

Wysocy panowie nie muszą ograniczać się w wyborze odpowiedniej długości płaszcza. Dobrze wyglądać będą w długich i w krótszych wersjach. Natomiast panowie niscy powinni postawić na płaszcze do połowy uda, aby nie skrócić optycznie sylwetki.

Jak dopasować płaszcz wiosenny do sylwetki?

Prawidłowe dobranie płaszcza do figury może uczynić z nią prawdziwe cuda. Dopasowane okrycie wierzchnie podkreśli zalety sylwetki, natomiast zatuszuje wady. Panom z dużym brzuchem nie poleca się dwurzędowych płaszczy, natomiast idealne będą modele oversizowe lub klasyczne budrysówki. Mężczyźni, którzy mają szerokie barki, dobrze wyglądać będą w płaszczach z szeroką, górną klapą, guzikami, które zaczynają się pośrodku klatki piersiowej. Natomiast panowie bardzo szczupli, którzy chcieliby poszerzyć optycznie barki i sprawiać wrażenie bardziej muskularnych, powinni postawić na płaszcze ze stójką, a talię podkreślić paskiem. Mogą także wybrać okrycia z dwurzędowym zapięciem, poszerzającym sylwetkę.

Jakie kolory płaszczy będą idealne dla panów na wiosnę?

Klasyczna czerń przeważa w męskich płaszczach, ponieważ jest to kolor uniwersalny i pasuje na co dzień i od święta. Podobnie rzecz ma się z granatem. Natomiast płaszcze brązowe, szare, beżowe są bardzo efektowne, ale niepraktyczne, ponieważ szybko się brudzą. Innymi kolorami, w których spotkać można męskie płaszcze, to czerwień, żółć i zieleń. Okrycia w takich barwach przeznaczone są dla panów pewnych siebie, którzy lubią przyciągać spojrzenia. Są one jednak bardzo ciężkie do stworzenia całej stylizacji, którą trzeba, w takim wypadku, dokładnie przemyśleć.

Płaszcze męskie – jakie są najpopularniejsze rodzaje?

Klasyczny płaszcz męski wiosenny to dyplomatka, która się do kolan i jest jednorzędowa. Jest to rodzaj okrycia bardzo formalnego, który wykorzystuje się podczas oficjalnych wyjść i eleganckich kolacji.

Innym typem jest bosmanka, płaszcz, który w formie nawiązuje do stylu marynarskiego. Bosmanka jest dwurzędowa i posiada otwarte klapy.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są płaszcze budrysówki. Posiadają one militarne korzenie, a ich cechą charakterystyczną jest kaptur oraz guziki w kształcie belki, wykonane z drewna lub z plastiku..

Prochowce to płaszcze, bez których ciężko się obejść, zwłaszcza podczas wiosennych burz i ulewnych deszczów. Są one uszyte w taki sposób, że ramiona mają opadające, a dodatkowo w talii przewiązane  paskiem. Głównym zadaniem prochowca jest ochrona przed deszczem, kurzem i wilgocią.

Wśród męskich płaszczy wiosennych wyróżnić można klasyczne trencze, płaszcze luźne, które pasować będą na każdą sylwetkę, a także płaszcze myśliwskie, które w obecnej formie nosić można na co dzień, a także jako eleganckie okrycia wierzchnie na różne oficjalne uroczystości.