Puma – marka sportowa, która podbiła świat

puma

Puma należy do najpopularniejszych firm produkujących ubrania i obuwie sportowe. Jej logo – czarna puma podczas imponującego skoku rozpoznawalne jest na całym świecie, szczególnie wśród ludzi fitnesu. Od czego jednak zaczęła się tak niewyobrażalna sława i ogromny sukces?

Puma – niemiecki gigant świata sportu

Puma to niemiecka firma powstała dzięki współpracy braci Adolfa i Rudolfa Dasslera, którzy rozpoczęli swoją przygodę z produkcją butów w 1924 roku. Założyli oni fabrykę butów Gebrüder Dassler Schuhfabrik, która była pierwszym krokiem do powstania słynnej pumy. Po kilku latach współpracy bracia otworzyli własne działalności – adidas i puma. Dziś buty sportowe niemieckiej marki noszone i rozpoznawalne są na całym świecie, również przez sportowców. Oczywiście, aby firma zyskała, tak dużą popularność potrzeba było trochę czasu oraz i innowacyjnych rozwiązań, które przyciągną klientów. Jednym z takich rozwiązań były buty sportowe z wyjmowanymi korkami, które zyskały ogromną sympatię sportowców z całego świata. Oczywiście obuwie to ewoluowało przez wiele lat, aby dziś stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych butów na świecie.

Puma – nie tylko sportowcy

Wbrew pozorom buty puma nie zyskały swojej sławy tylko dzięki piłkarzom czy koszykarzom. Z czasem obuwie oraz ubrania sportowe niemieckiej firmy zaczęły nosić również gwiazdy hip hopu i showbiznesu, a z czasem również duża część ludzi na ulicach, czyniąc pumę jedną z najpopularniejszych marek odzieży i obuwia sportowego na świecie.