Najbardziej eleganckie męskie buty, czyli brogsy

skórzane obuwie typu brogs

Mężczyźni mają szczęście – to właśnie z myślą o nich stworzono bardzo eleganckie buty, jakimi są na przykład brogsy, oksfordy lub monki. To przykłady obuwia idealnego na bardzo wiele okazji, wykonanego z dbałością o najmniejsze szczegóły, bardzo często również szytego na miarę. I chociaż buty brogsy czy oksfordy nie kosztują mało i stanowią bardzo poważną inwestycję finansową w swoją garderobę, inwestycja ta zwróci się w postaci nienagannej prezencji

Buty brogsy

Buty brogsy to przykład doskonałej jakości obuwia męskiego, dopracowanego w najmniejszych detalach, stworzonego z myślą o mężczyznach eleganckich i z klasą. I chociaż rodowód brogsów to wcale nie eleganckie salony, a po prostu środowisko robotników, współcześnie buty te bardzo często zakłada się do stylizacji biznesowych, do garnituru czy eleganckich spodni i marynarki. Lata temu buty brogsy z dziurkowanym noskiem zostały zaprojektowane natomiast z myślą o osobach pracujących na podmokłych terenach. Dziurkowania miały spełniać nie tylko rolę ozdobną, ale też bardzo praktyczną. Dzięki nim buty szybciej wysychały, bo miały większy przewiew.

Buty do garnituru i do mniej formalnych stylizacji

Jeżeli jakiś mężczyzna szuka butów idealnych tak naprawdę na bardzo wiele okazji, od formalnych jak wesele, po nieformalne stworzone z myślą o czasie wolnym, brogsy będą z pewnością idealnym zakupem. Te buty można zestawiać na tysiąc sposobów, z pewnością nie spoczną z tyłu szafy nieużywane. Kupując brogsy warto zwrócić uwagę na jakość skóry, dobrać też odpowiedni odcień butów oraz zwrócić uwagę na wykończenie takich detali, jak obcas czy podeszwa. Doskonałej jakości brogsy kosztują sporo, jednak są obuwiem wykonanym solidnie, dlatego też w nienagannym stanie w szafie przetrwają wiele lat. Będzie można tworzyć z nimi niebanalne stylizacje.