Marynarka męska – podstawa garderoby

Marynarka męska to jeden z ważniejszych elementów, jaki powinien znaleźć się w szafie każdego faceta. Ze względu na to, że wybór jest ogromny, można mieć problem z wyborem odpowiedniej marynarki. Na co zwrócić uwagę, podczas takich zakupów? Jaką marynarkę kupić?

Marynarka na co dzień

Chociaż marynarki męskie kojarzą się najczęściej z garniturem, to w sklepach można znaleźć modele casualowe, które równie dobrze można włożyć na co dzień na przykład do dżinsów. W sklepach dostępne są w sprzedaży marynarki młodzieżowe, sportowe, codzienne, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wśród marynarek męskich codziennych można znaleźć wiele modeli wykonanych z kiepskiej jakości materiałów, także warto zwrócić na to uwagę. Najlepiej wybierać marynarki posiadające w składzie bawełnę lub wełnę, to gwarancja dobrej jakości. Niestety cena w tym wypadku, idzie w parze z jakości, warto zdawać sobie z tego sprawę. Pamiętajmy, że inwestując w marynarkę więcej pieniędzy, z pewnością dłużej nam posłuży.

Marynarka dopasowana do sylwetki

Wybierając marynarkę warto zwrócić uwagę nie tylko na jakość materiału, ale co ważniejsze także fason, to jak układa się na plecach, w barkach oraz na klatce piersiowej. Jeżeli nie znajdziemy w sklepie odpowiedniego modelu, zawsze można skorzystać z poprawek krawieckich. Jeżeli chodzi o kolor marynarki najlepiej zdecydować się na taką, która będzie pasowała do większości ubrań w szafie, dobrze sprawdzi się granat albo odcienie szarości, można zdecydować się też na czerń, która jest kolorem dość uniwersalnym.