Koronkowe kreacje to podstawa

Koronkowe sukienki nadają się na wielkie wyjścia. Obecnie są to bardzo modne kreacje. Można je nosić często i cieszyć się nimi przez dowolnie długi czas. Na wesela, spotkania towarzyskie, wyjścia do kina są to kreacje wprost wymarzone. Sukienki mogą być uszyte całe z koronki lub mieć np. koronkową górę lub dół. Czasami koronką zdobiony jest jedynie dół sukni oraz wykańczane są nią rękawki – krótkie lub długie. Nieraz suknia jest szyta z matowej tkaniny, a koronkowe są jedynie długie rękawy. Wariantów koronkowych sukienek jest obecnie bez liku. 

Koronka prześwituje

Koronka jest prześwitująca, ale warto pod nią podszyć tzw. podbitkę, czyli matowy materiał. Wówczas nie ma prześwitów, a koronka wygląda jeszcze ładniej, szczególnie jeśli pod granatową koronką podszyta jest biała lub błękitna podbitka. Taki kontrast daje niezwykły efekt estetyczny. Modne są koronkowe małe czarne i mają one ponadczasowy styl. Najlepsza jest koronka wysokiej jakości, nie nylonowa, nie stylonowa. Piękne koronkowe kreacje noszą druhny panny młodej, dziewczynki sypiące kwiatki na Boże Ciało, nastolatki podczas imprez z okazji 18. urodzin. 

Efektowne sukienki są szyte z grubszej koronki, nie są to kreacje tanie, kosztują około 2000-3000 złotych. Kreacje są kosztowne, ale wyglądają pięknie. Mogą je nosić młode, szczupłe dziewczyny, panie nieco krąglejsze. Dla kobiet w każdym wieku są to doskonałe kreacje na wyjścia i różne okazje. Elegancja sprawdza się zawsze i daje pełne zadowolenie każdej osobie.