Jak kupować czapkę z daszkiem damską?

czapka z daszkiem damska

 Lato to czas, gdy trzeba chronić oczy i głowę przed działaniem intensywnych o tej porze roku promieni słonecznych. Kobiety coraz częściej stawiają nie tylko na dobre okulary przeciwsłoneczne, ale także na odpowiednie nakrycie głowy. Najlepszym wyborem może być czapka z daszkiem damska, odpowiednio wyprofilowana jest w stanie ochronić znaczną część twarzy, niejednokrotnie pozwala na rezygnację z okularów.

Jak prawidłowo wybrać czapkę damską z daszkiem?

czapka z daszkiem damska

Czapki z daszkiem od pewnego czasu przestały się kojarzyć tylko ze sportem. Odpowiednio dobrana, we właściwym kolorze przyda się niejednej kobiecie nie tylko podczas wysiłku fizycznego na świeżym powietrzu w letnie dni. W czasie wybierania takiego nakrycia głowy trzeba postawić na detale tego wyrobu. Czapka z daszkiem damska tworzona jest z różnych, często naturalnych materiałów, przydatnych zwłaszcza w cieplejsze dni, do takich można zaliczyć:

  • bawełnę, 
  • len,
  • sztruks,
  • naturalną skórę, 
  • koronkę.

Często jeden produkt to połączenie kilku ponadczasowych, trwałych materiałów.

Odpowiednie ułożenie daszku w czapce

 Tylko wtedy ten dodatek będzie użyteczny w ciepły, słoneczny dzień, gdy daszek będzie odpowiednio wyprofilowany, musi zakrywać tak twarz, żeby umiejętnie dawał ochronę oczom, bez zasłaniania ich. Czapka z daszkiem damska powinna mieć też możliwość regulacji, z reguły jest nim element umieszczony z tyłu czapki, takie zapięcie pozwala na łatwiejsze dopasowanie do kształtu głowy.