Czym kierować się przy wyborze męskiego szlafroka?

Szlafrok pełni kila ważnych ról. Jego wybór nie może być zatem przypadkowy. Kupując szlafrok uwagę zwrócić należy na kilka istotnych elementów. Czym zatem kierować się przy jego wyborze?

Materiał wykonania


Jednym z elementów, na który należy zwrócić uwagę wybierając męski szlafrok jest materiał, z którego został wykonany. Wybór zależy między innymi od tego jakie ma być przeznaczenie szlafroka. Czy ma jedynie pełnić rolę ręcznika czy być także elementem ubioru, np. wieczorami. Jeśli pełnić ma także rolę garderoby wówczas przy wyborze pod uwagę wziąć należy porę roku. Wiosną i latem dobrym rozwiązaniem będzie szlafrok z dodatkiem poliestru. Materiał ten dobrze wchłania pot. Natomiast jesienią i zimą lepszym wyborem będzie szlafrok z bawełny lub weluru.

Szlafrok z kapturem czy bez?


Na rynku dostępne są różne modele szlafroków. Wśród nich są szlafroki męskie z kapturem i bez kaptura. Szlafrok z kapturem sprawdzi się idealnie jeśli szlafrok ma być używany także jako ręcznik. Dzięki kapturowi można otulić szlafrokiem całe ciało zaraz po wyjściu z kąpieli. Szlafrok męski z kapturem to także idealne rozwiązanie na na wyjazdy plenerowe.

Kolor szlafroka


Szlafrok oprócz tego, że musi być praktyczny, musi także dobrze się prezentować. Jego fason pasować musi do posiadanej sylwetki. Ważny jest także kolor szlafroka. Najczęściej wybierana jest biel. Popularne są także szlafroki w kolorach czerni, czerwieni oraz granatu.