Czym charakteryzują się porządne rajstopy ciążowe?

rajstopy_ciazowe_Fiore_body_care_mama_100_DEN_GRAPHITE

Bielizna ciążowa odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości produkty od renomowanych producentów. Jednym z najtrudniejszych zadań dla przyszłych mam jest wybranie wygodnych rajstop. Do 6-tego miesiąca ciąży można nosić zwykłe rajstopy. Po tym okresie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na specjalistyczne modele,

Czym wyróżniają się ciążowe rajstopy?

Oryginalne rajstopy dla ciężarnych (zobacz takie modele) mają z przodu specjalnie wyprofilowany klin, który przeznaczony jest oczywiście dla dużego brzuszka. Rajstopy ciążowe wyróżniają się również wysoko umieszczoną talią, która czasem sięga nawet biustu. Nie można zapominać również o bezuciskowych wykończeniach w pasie, które odgrywają bardzo ważną rolę. Poszczególne modele mogą różnić się również kolorem oraz grubością. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że nowoczesne rajstopy zapewniają coraz częściej ochronę antybakteryjną. Producenci oferują też rajstopy antyalergiczne, które są dobrym wyborem dla kobiet zmagających się z różnego typu alergiami.

Rajstopy uciskowe

W czasie ciąży warto rozważyć także uciskowe rajstopy, które skutecznie zapobiegają obrzękom i nieprzyjemnym dla oka żylakom. Uciskowe rajstopy dla ciężarnych można nosić od 2 miesiąca ciąży. Ciekawą alternatywą dla rajstop mogą okazać się także specjalne legginsy, które po dłuższej przerwie ponownie powróciły do mody. Praktycznie każda szanująca się marka ma w swojej ofercie legginsy i rajstopy ciążowe.