Czy bielizna wyszczuplająca daje odpowiednie efekty?

Mitex Iga stringi wyszczuplające

Bielizna wyszczuplająca to odzież, która pomaga kształtować sylwetkę. W ten sposób optycznie zmniejsza rozmiar i pomaga korygować niedoskonałości. Do tej kategorii zaliczają się między innymi figi wyszczuplające, body i gorsety, a także bielizna męska. Chociaż to rozwiązanie pokochały również gwiazdy, podkreślamy, że nadaje się głównie na specjalne okazje. Noszenie bielizny modelującej może powodować problemy zdrowotne, dlatego rozmiar i krój należy prawidłowo dopasować do typu sylwetki.

Bielizna wyszczuplająca – jakie daje efekty?

Bielizna wyszczuplająca to rozwiązanie, które pozwala wizualnie wyszczuplić sylwetkę, skorygować jej niedoskonałości i wymodelować sylwetkę. Przeznaczona jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy chcą podkreślić atuty swojej sylwetki i zminimalizować mankamenty. Może również pomóc osobom, które borykają się z nadmiernymi problemami skórnymi, jak np. odchudzanie lub rozstępy po porodzie. Noszenie bielizny typu (body, halki, gorsety) zapobiega pojawianiu się nieestetycznych „fałd” pod obcisłymi ubraniami. Wszystkie rodzaje bielizny wyszczuplającej opierają się na zasadzie przylegania do ciała, głównie przy użyciu elastycznych materiałów z dodatkiem elastanu. Z reguły taka bielizna nie jest wygodna w noszeniu. Często ogranicza ruch i zapobiega odparowywaniu wilgoci ze skóry. Dlatego warto inwestować w produkty znanych renomowanych marek, które słyną z wysokiego komfortu i odpowiedniej jakości.

Rodzaje bielizny wyszczuplającej

Najpopularniejszym rodzajem bielizny modelującej są figi wyszczuplające. Dostępne są w różnych krojach. Są również takie modele:

  • figi wyszczuplające brzuch – wysoki stan
  • majtki wysmuklające biodra i unoszące pośladki (efekt push-up) – zabudowane
  • wyszczuplające i modelujące uda – z nogawkami.

Popularne są też body i halki, które można wykorzystać do wyszczuplenia całego brzucha, podobnie jak spodnie z szelkami (ramiączkami). Bielizna typu body (np. podkoszulek z zabudowanym krokiem) wyszczupla również plecy i pomaga zlikwidować nieestetyczne fałdy na skórze, które tworzą się po założeniu biustonosza. Z drugiej strony halka wyszczuplająca może wymodelować nie tylko brzuch, ale i biodra. Koszulki slim-fit są popularne wśród mężczyzn, ale poszukiwane są również figi z nogawkami. Posiadają specjalną strukturę, która wspomaga krążenie krwi, zmniejsza zmęczenie mięśni, a co najważniejsze poprawia regenerację potreningową.

Mitex Style sukienka wyszczuplająca
Kliknij w zdjęcie i przejdź do oferty

Czy bielizna wyszczuplająca pomaga w odchudzaniu?

To mit, że bielizna wyszczuplająca pomaga schudnąć. Jej funkcjonalność opiera się na efekcie czysto wizualnym, który nie ma nic wspólnego z trwałym i zdrowym odchudzaniem. Modelowanie sylwetki wymaga zmiany diety, aktywności fizycznej, a często także stylu życia. Tak więc odchudzanie w bieliźnie wyszczuplającej nie jest drogą na skróty do wymarzonej sylwetki. To rodzaj modowej sztuczki dla efektów optycznych. O bieliźnie wyszczuplającej nie można powiedzieć, że jest rozwiązaniem problemów z sylwetką. Noś ją, gdy musisz „wcisnąć” się w dopasowaną sukienkę, obcisłą cygaretkę lub ołówkową spódnicę, aby wyszczuplić sylwetkę. Nie należy nosić jej przez cały dzień. Zwiększone ciśnienie w jamie brzusznej może wywierać nacisk na zakończenia nerwowe i uniemożliwiać swobodny przepływ krwi.