Buty derby – do czego nosić?

Historia mówi, że buty typu derby są obuwiem swobodnym, ale standardowe zasady ubioru i nasze w większości szablonowe myślenie zaszufladkowały je do kategorii formalnych, jednak nie przodujących w tej kategorii.

Buty derby i ich uniwersalność

Zestawienia casualowe są idealnym połączeniem dla tego rodzaju butów, chociaż można je nosić naprawdę do wszystkiego. Świetne połączenie gładkiego materiału, interesującej podeszwy i otwartej przyszwy sprawia, że ten model jest wyjątkowo uniwersalny. Formalny garnitur jest mimo wszystko zbyt intensywnym połączeniem z butami derby – nawet derby w odcieniu czerni nie będą perfekcyjnie współgrały ze zbyt eleganckim garniturem.

Zbytnia przesada

Butów tego typu nie należy zakładać do dresów, czy innych zbyt luźnych spodni. Sportowa bluza z kapturem też nie jest zbyt dobrym pomysłem. Należy to wypośrodkować i nosić derby do zestawów ciemnych, casualowych typu jeansy lub luźniejszych niż garniturowe spodni – to sprawdzi się na pewno.

Na co dzień

Fason angielek, jak nazywane są również derby jest cięższy, mniej smukły, ale wygodniejszy od bardziej formalnych oksfordów, a więc pod tym względem jak najbardziej nadaje się na codzienne obuwie. Na co dzień najbardziej odpowiednie będą brązowe derby, które dobrze komponują się z zestawami tweedowymi i sztruksowymi, ale również z klasycznymi jeansami. Ciekawym i równie trafionym pomysłem jest łączenie ich ze sportowymi garniturami lub z jasnymi spodniami – chociaż wtedy warto wybrać buty w odcieniu jasnego brązu.

Praktyczne, wygodne i stylowe buty na jesień lub zimę – idealnie dopasowane do większości mężczyzn będą się świetnie prezentować w każdej szafie. Ich popularność z roku na rok rośnie i to nie jest sezonowa moda. Ten model zostanie na półkach sklepów na długie lata i nie jest to raczej powód do zmartwień.