Body damskie – co warto o nim wiedzieć?

sexowne body na plażę

Damska garderoba, to przysłowiowa studnia bez dna. Jeżeli ktoś by zapytał przeciętnego mężczyznę o nazwy poszczególnych części garderoby kobiecej, to może spotkać się z przynajmniej lekką konsternacją i ciszą. Nie ma co się dziwić – topy, spódnice, podkolanówki, rajstopy, body – kto by to wszystko zapamiętał! Panie tymczasem, nie tylko doskonale kojarzą wszelkie nazewnictwo, lecz jeszcze ponadto posiadają tę ulotną sztukę komponowania stroju w tak sposób, by przyciągał męskie spojrzenia.

 

Body damskie – dawne kroje wracają do łask

Pierwszy raz szeroki świat mody usłyszał o damskim body w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Kolejny raz na salony wróciło ono w latach osiemdziesiątych, po to by znów na jakiś czas odejść w niepamięć. Jednak moda wraca i obecnie w wielu sklepach można znaleźć tę jakże ciekawą część damskiej garderoby. Nie każda kobieta jest jednak do body przekonana. Wiele pań podkreśla mało praktyczny aspekt – każda wizyta w toalecie to odpinanie dodatkowych guzików. Czy faktycznie ten mały minus przeważa szalę na niekorzyść body?

Body damskie – alternatywa dla topów i bluzeczek

W obecnych czasach, gdy modne stały się spodnie kończące się na wysokości bioder, body z Mag Mac jest nie do przecenienia. Nawet top o dłuższym kroju, podczas schylania może podnieść się na tyle, że odsłonięta zostaje część ciała, którą każda szanująca się dama chciałaby pozostawić w ukryciu. Nosząc body nie ma takiego problemu – wszystko co powinno zostać ukryte, takim pozostaje. Body jest przy tym niezmiernie uniwersalnym wdziankiem. Idealnie pasuje zarówno do spodni jak i do spódnic. Wersja elegancka lub sportowa – wszystko zależy od wykończenia i konkretnego fasonu. Nie wolno zapominać również o erotycznym wymiarze tego stroju – damskie body spisze się w alkowie o niebo lepiej niż najpiękniejsza koronkowa koszulka.