Festiwal Mody

Line-up

PROGRAM
Międzynarodowego Festiwalu Mody
EAST FASHION 2016
8-10 września 2016

 

Program drugiej edycji EAST FASHION już wkrótce

 

 

8 września 2016 (czwartek)

 

Lubelskie Centrum Konferencyjne (ul. Artura Grottgera 2)

12.30 Zespół Szkół Odzieżowo-Włókienniczych

13.30 Dyplomanci VIAMODA
Karolina Tomczak
Karolina Rutkowska
Katarzyna Sawicka
Maria Fabińska
Anna Audzei
Marta Janicka
Aleksandra Sochacka

14.30 Magdalena Baczyńska i Magdalena Czamara„Orient of Pearl”

15.00-15.30 Przerwa obiadowa

16.00 Inez Malishewsky„Krótka historia o modzie i pasji”

17.00 Savoir Vivre Szkoła Dobrych Manier Małgorzata Dudek„Dresscode” kolekcja Agnieszka Tokarz-Iwanek

 

PANEL WYKŁADOWY

12.30 – 13.00 Anna Tobera „Rola komunikacji w procesach produkcyjnych firm odzieżowych”

13.15 – 13.45 Tomasz Bartuzel „Moda na młodego Boga”

14.00 – 15.30 dr inż. Marzanna Lesiakowska-Jabłońska „Innowacyjne technologie aplikowane w przemyśle mody jako narzędzie budowania pozycji marki na rynku”

15.45 – 16.45 Monika Butryn „Od mody wolę kobiecość”

17.00 – 18.00 Grzegorz Wieczorek „Moda na złoto”

 

GALA INAUGURACYJNA 8 września 2016

Centrum Spotkania Kultur (Plac Teatralny 1)

Prowadzenie: Zofia Czernicka, Michał Lesień-Głowacki

19.00 – 21.00 Pokazy premierowych kolekcji:
Małgorzata Ewa Czernik (Dorota Głowacka Lesień)
Marzena Efir (Jolanta Mrotek)
Aneta Michalska oraz Guittard (Arkadiusz Janiczek, Tomasz Stockinger, Mirosław Jękot oraz aktorki)

Łuksja (Sylwia Wysocka)
Aleksandra Zgubińska
Agnieszka Bonisławska
Agnieszka Tokarz-Iwanek ( Izabela Trojanowska)
Jerzy Antkowiak

Po zakończeniu pokazów odbędzie się uroczysty bankiet.

After Party – klub Riviera (Hempla 5)

 

9 września 2016 (piątek)

 

Lubelskie Centrum Konferencyjne (ul. Artura Grottgera 2)

13.00 Dyplomanci ASP we Lwowie

A. Forkun „Kolekcja młodzieżowa w Eko stylu – Techno era” – promotor Zenovija Tkanko
Marianna Shabelnykowa (Shvediuk)„Kolekcja do rodzinnego odpoczynku w Karpatach”
Christina Zhminkovska „Kolekcja ubiorów damskich wieczorowych”

14.00-14.30 Przerwa obiadowa

15.00 Filip Sapierzyński – kolekcja premierowa

15.40 

16.30 MK Polka (gościnnie: Piotr Zelt)

17.30 Maria Kostelna „Kolekcja ubioru inspirowanego haftami ludowymi” – Ukraina

18.30 Sylvia Omina Otsieno – kolekcja premierowa – Kenia

19.30 Nipplex – pokaz bielizny

 

PANEL WYKŁADOWY

16.30 – 17.30 Savoir Vivre Szkoła Dobrych Manier Małgorzata Dudek „Moda na dobre maniery”

 

10 września 2016 (sobota)

 

Lubelskie Centrum Konferencyjne (ul. Artura Grottgera 2)

13.00 Lubelska Szkoła Sztuki i Projektowania „Kolekcje dyplomowe specjalności: projektowanie ubioru Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania”:
Joanna Krupa
Patrycja Koniarska
Krystyna Żuchnik

14.00 Demi – Suknie Ślubne

14.30-15.00 Przerwa obiadowa

15.30 Parisel

16.30 TUTU Princes

17.30 Paulina Niska – kolekcja premierowa

 

PANEL WYKŁADOWY

10.30 – 12.00 Douglas Pielęgnacja skóry i tajniki makijażu

 

WARSZTATY

12.00 Warsztaty rysunku żurnalowego – VIAMODA

14.00 Warsztaty Piueco – torebki oraz biżuteria – Ola Hetich

 

Zapraszamy do odwiedzania strefy showroom ze stoiskami wystawienniczymi znanych firm oraz przedsiębiorców:
8 września 2016 roku (czwartek) w godzinach 12.00 – 19.00.
9 września 2016 roku (piątek) w godzinach 12.00 – 19.00.
10 września 2016 roku (sobota) w godzinach 12.00 – 17.00.
Lubelskie Centrum Konferencyjne (ul. Grottgera 2)

 

Wystawa „Moda w latach 20-tych”. Lata dwudzieste XX wieku to czas emancypacji, początki czynnego udziału w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym. Zobacz, jak w tym czasie zmieniała się moda. Wystawa czynna codziennie w godzinach 12.00 – 19.00.
Lubelskie Centrum Konferencyjne (ul. Grottgera 2)

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmian w programie imprezy.