Najważniejsze zalety koszuli do karmienia

koszula nocna do karmienia koral

Wiele kobiet w ciąży zastanawia się, czy wybór koszuli do karmienia ma jakikolwiek sens. Owszem, ma! I nie dlatego, że są one po prostu modne. Różnice w budowie pomiędzy taką koszulą a jej standardowym odpowiednikiem są znaczne i wszystkie przemawiają na korzyść kobiety karmiącej.

Higiena, wygoda i wentylacja

Koszula do karmienia pomaga zachować higienę w okresie tuż po porodzie. Bardzo często wykorzystuje się ją jeszcze w szpitalu, gdzie konieczne jest zachowanie odpowiedniej czystości. Koszule nocne dla karmiących ułatwiają – w przeciwieństwie do piżamy – wentylację krocza, dzięki czemu gojenie ran odbywa się szybciej i bez dodatkowych powikłań. Poza tym koszula dla karmiących znacznie ułatwia karmienie, ale o tym wiedzą wszyscy.

Funkcjonalność dla mamy i dziecka

Koszule nocne dla karmiących (zobacz takie modele) są funkcjonalne jeszcze z jednego powodu. Jej górną część można bardzo łatwo odsunąć do góry, zarzucając ją aż za ramię. Standardową koszulę nocną należy podwinąć i przytrzymywać, by nie przykryła ona twarzy dziecka karmionego piersią. W ten sposób nie tylko chroni się dziecko, ale też ma się zapewniony kontakt wzrokowy i fizyczny z dopiero co narodzoną pociechą.

Podsumowanie

Funkcjonalność, wygoda stosowania i łatwość zapewnienia tak ważnej higieny to chyba najważniejsze atuty wyboru koszuli do karmienia. Dzięki niej wyjątkowe chwile spędzone z dopiero co narodzonym maleństwem są jeszcze bardziej komfortowe.