Legginsy zawojowały sklepy odzieżowe

Legginsy są to obcisłe bawełniane getry z domieszką lycry, dzięki czemu są elastyczne i dopasowują się do ciała. Zyskały tak duże uznanie wśród kobiet, że obecnie występują w różnych odmianach. Klasyczna czerń została zastąpiona fantazyjnymi wzorami i żywymi kolorami, a gładka faktura wzbogacona kieszeniami.

Producenci poszli o krok dalej i zaczęli dedykować gładkie spodnie młodszej grupie odbiorców – na rynku pojawiły się legginsy dla dziewczynek – tutaj. Zdobione bajkowymi motywami, kwiatowymi kształtami i ozdobami wokół nogawek, stały się jednym z ulubionych elementów garderoby małych pań.

Komfort oraz inne zalety legginsów

Największym atutem legginsów jest to, że są niezwykle wygodne. Idealnie układają się na ciele, nie krępując ruchów.

Kolejną zaletą jest ich uniwersalność. Mogą być noszone zarówno w domu podczas codziennych porządków, jak i wyjścia na miasto. Pasują do przedłużanych bluzek, swetrów, sukienek typu szmizjerka.

Wiele pań nie rezygnuje z legginsów nawet podczas bardziej uroczystych okazji, łącząc je z elegancką tuniką i butami na obcasie. Kombinacja przylegających getrów z wysokimi szpilkami optycznie wydłuża nogi.

Elastyczne getry świetnie zdają egzamin podczas uprawiania aktywności fizycznych, np. ćwiczeń na siłowni, czy porannego joggingu.

Ze względu na ich rozciągliwość dziewczynki chętnie zakładają legginsy do szkoły, na WF i spotkania z koleżankami.