Komu pasuje jaka spódnica? Typy i fasony spódnic

długa jesienna spódnica z falbanką

Tylko się wydaje, że łatwo jest dobrać samemu odpowiednią długość spódnicy. Spódnice damskie to bardzo rozległy temat, podstawowym punktem jest fakt, że jest wiele różnych fasonów spódnic, kilka odmian ich długości i dodatkowo nie każdej pani, właśnie, w spódnicy jest dobrze.

Jaka spódnica dla której z pań?

Dobierając do swojej figury spódnicę, która będzie idealnie pasować, należy wziąć pod uwagę, następujące czynniki:

– wzrost,

– długość nóg,

– ogólny kształt nóg i całej sylwetki.

Można zrobić test, przed lustrem, który określi jaka długość spódnicy będzie akurat najlepiej pasować. Wystarczy wziąć długi szal lub długą chustę, przyłożyć do nóg aż do kostek i stopniowo podnosić. Nagle dluga spodnica zrobi się spódnicą za kolano a potem mini, ale w końcu, widocznie można będzie określić, jaka długość pasuje najlepiej do danych nóg.

Mini, midi i maxi

Spódnice damskie mają trzy długości spódnic. Przed kolano, za kolano i aż do kostek. Osoby o drobnej górze a masywnym dole powinny nosić długie spódnice, osoby chodzące w szpilkach spódnice za kolano a osoby, które chcą wyglądać bardziej smukło powinny nosić spódnice przed kolano. Ponadto w ofercie spódnic są obok tych  na co dzień  jeszcze spódnice damskie eleganckie.

Z kolei wśród spódnic damskich eleganckich jest bardzo dużo fasonów a każda z tych spódnic, dodatkowo może być uszyta z bardzo lekkiej i eleganckiej tkaniny. Jednym słowem nie wszystko kończy się i zaczyna na długiej spódnicy a najlepiej zawsze będzie jak każda z pan sama dla siebie wybierze najlepszą opcje.