Kompletowanie garderoby nastolatka – podstawy

Kompletowanie garderoby nie dla każdego nastolatka jest szczytem marzeń. Nie każdy wie, co powinno znaleźć się w szafie z ubraniami. Kilka porad znajdziecie w tym tekście.

Góra: koszule, koszulki, bluzki, bluzy…

Podstawa to na pewno ubrania codzienne. Wygodne koszulki Prosto, T-shirt z logo ulubionego zespołu, kilka nieobwiązujących koszul. Dodatkowo kilka bluzek w różnych kolorach, co ułatwi tworzenie różnorodnych stylizacji (to coś, co zainteresuje szczególnie dziewczyny), na przykład z oferty koszulek Prosto. Fani bluz na pewno nie mogą zapomnieć o tym elemencie garderoby. Z kapturem lub bez, zapinana albo zakładana przez głowę – najważniejsze, aby była wygodna i dobrej jakości.

Dół: spodnie, spódnice, szorty

Wygodne, ponadczasowe jeansy powinny znaleźć się w każdej szafie. Warto od razu kupić co najmniej dwie pary różnego rodzaju (na przykład rurki i spodnie o klasycznym kroju). Dziewczyny powinny zaopatrzyć się w wygodną, stylową spódnicę, nawet jeśli nie przepadają za tym elementem stroju – przyda się na bardziej oficjalne uroczystości lub wystawne, rodzinne obiady. Kompletując szafę z ubraniami warto pomyśleć o zmienności pór roku. Szorty na lato to świetne rozwiązanie (idealnie będzie pasowała do nich koszulka Prosto), z kolei na zimę warto trzymać w szafie coś, co skutecznie uchroni przed zimnem.

Dodatki

Tutaj panuje pełna dowolność. Czapki, apaszki, szaliki, paski i wiele innych. Akcesoria nie są niezbędne, ale na pewno mogą dodać stylizacji oryginalności.

Wybór odpowiednich ubrań nie musi być trudny. Warto kierować się własnym gustem i wybierać rzeczy dobrej jakości, takie jak koszulki Prosto.