Jakie botki do pracy?

Nadeszła jesień, a wraz z nią sięgamy po inny rodzaj obuwia, wyciągamy kurtki a czasami już nawet potrzebujemy czapki. Jakie zatem wybrać botki do pracy? Bo to one są butami, po które panie sięgają najczęściej.

Stonowana elegancja

Warto mieć na uwadze czy w naszej pracy obowiązuje jakiś dress code. W takim wypadku lepiej postawić na klasykę i sięgnąć po botki damskie w stonowanych kolorach. Zamsz albo gładka skóra w kolorze beżu, brązu albo czerni sprawdzą się najlepiej. Mogą one mieć delikatne ozdobne akcenty w postaci zamków czy klamer. Z pewnością będą dobrze wyglądały zarówno do spodni jak i do sukienki. Wiele modeli takich botków znajduje się na stronie Pantofelek24.pl.

Wygoda

Ważnym elementem jest, czy spędzamy dużo czasu stojąc i chodząc, czy może raczej siedzimy. W pierwszym przypadku wygodniejszym dla nas będzie wybrać botki na niższych albo nawet płaskich obcasach. Szpilki to oczywiście atrybut kobiet, ale zamiast niej możemy zdecydować się na bardziej stabilniejszy obcas w postaci słupka. Dla pań, którym nie przeszkadza brak szpilki, klasyczne botki na niskim obcasie sprawdzą się idealnie. Pamiętajmy, że w pracy mamy czuć się wygodnie. Niestabilne obuwie może sprawić, że nasze samopoczucie nie będzie dobre, a to z pewnością wpłynie na wykonywaną przez nas pracę.