Damska ramoneska, idelana kurtka na wiele okazji

Damska ramoneska ze skóry jest od wielu sezonów wciąż widoczna na miejskich ulicach oraz w wielu innych miejscach. I nic w tym dziwnego, gdyż ta niezwykle modna i praktyczna kurtka potrafi sprostać nawet najbardziej wymagającym paniom, które to piękny i elegancki wygląd cenią sobie nade wszystko.

Historia ramoneski

Ramoneska to kurtka posiadająca bardzo ciekawą historię. Otóż prototyp tego odzienia wierzchniego powstał w ubiegłym stuleciu, a dokładnie w 1928 roku. W pierwotnej wersji kurtka ta cechowała się przede wszystkim przesuniętym na bok zamkiem. Ponadto była ona wyposażona w podwójne klapy oraz pas znajdujący się na wysokości talii.

I co ciekawe pierwsze wzory ramonesek były przeznaczone przede wszystkim dla mężczyzn uwielbiających jazdę na motorze.
Z czasem wygląd tego odzienia został nieco zmodyfikowany, a dziś w wielu salonach odzieżowych można zakupić niezwykle oryginalne damskie ramoneski, po które to siega tysiące kobiet w różnym wieku.

Kurtka ramoneska nie tylko dla fanek szybkich motocykli

Ramoneski to praktyczne i wygodne kurtki, które coraz częściej goszczą w szafie wielu modnych kobiet. Dziś coraz częściej po tego typu odzienie wierzchnie sięgają nie tylko nie tylko nastolatki fascynujące się rockiem, lecz także dziewczyny ceniące sobie ponadczasowy szyk oraz elegancję.

Tego typu odzienie wierzchnie doskonale sprawdza się w roli kurtki wiosennej oraz przejściówki podczas przedwiośnia oraz późnej jesieni. Z pomocą kurtki ramoneski można stworzyć wiele ciekawych stylizacji, w których to można zaprezentować się podczas spaceru, wspólnego wyjścia ze znajomymi zy też biesiadowania przy majowym grillu.